Sık Sorulan Sorular

Eğitimleri Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personelimize kurum içi eğitim kapsamında düzenliyoruz. Personelimize bireysel fayda, bakanlığımıza ise kurumsal fayda sağlamak amacı ile gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle eğitimler Sağlık Bakanlığı personelimiz için tamamen ücretsizdir.

Eğitimleri kurum içi eğitim hizmeti misyonu ile sürdürmemiz nedeni ile Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapan personel katılabilir.

USES üzerinden Sağlık Bakanlığı, bağlı ve ilgili kuruluşlarından eğitim talep edilmesi ve bilgilerinizin USES’e iletilmesi halinde T.C. kimlik numaranız eğitim havuzuna tanımlanır. Sonrasında uses.saglik.gov.tr adresindeki kayıt linkini tıklayarak kayıt olabilir, kayıt sırasında belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı Adı ve Şifreniz ile girişyaptıktan sonra Eğitim sayfasındaki Ayarlar bölümünden kişisel bilgiler ve şifre güncellenebilmektedir.

Eğitimlere katılabilmek için, internet erişimi olan bir bilgisayar, tablet, akıllı telefon, modern bir internet gezgini (örneğin chrome, firefox, opera, internet explorer, safari) bazı dersler için flash eklentisi yeterlidir. Yani, internette herhangi bir video sitesinde video seyredebiliyorsanız, büyük olasılıkla, bilgisayar, tablet, telefonunuz bu eğitimlere katılabilmek için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

Eğitimler internet üzerinden verileceği için belirli saati yoktur. Katılımcılar kendilerine uygun olan saatlerde bağlanarak istedikleri süre eğitim alabilecekler. Eğer canlı ders sistemi ile eğitimlerinizin olması durumlarında ders programınız sizlere bildirilecektir.

Anasayfada üst bölümde yer alan Giriş bağlantısına tıklayın, açılan sayfada Şifremi Unuttum yazan bağlantıya tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır. Açılan penceredeki alana TC kimlik numaranızı yazıp gönder butona tıklayın. Kayıt olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize giriş bilgileriniz gönderilecektir. En fazla 1 gün içinde bu postayı bulamassanız iletişim bölümündeki formu dokdurarak yardım alabilirsiniz. Size gönderilen E-posta kullandığınız e-posta adresi sunucusuna bağlı olarak bazı durumlarda istenmeyen e-posta / spam / junk olarak işretlenebilir bu durumlara karşı lütfen istenmeyen e-posta / spam / junk klasörlerinizi kontrol ediniz.

Bazı e-posta hizmet sağlayıcıları (örn. hotmail. yahoo, mynet), gelen epostaları filtreleyerek bazılarını "istenmeyen eposta" olarak değerlendirmekte ve junk/bulk/spam/önemsiz e-posta gibi klasörlere aktarmaktadır. Eğer sistemden gönderilen postalar, gelen kutunuza erişmiyorsa, lütfen bu klasörlerde arayınız. Eğer böyle bir durum varsa, sistemimizden gelen e-postaları böyle bir klasörde bulduğunuzda, bundan sonra o adresten gelecek e-postaların gelen kutunuza erişmesi için gerekli ayarlamayı yaparsanız, bundan sonra gönderilecek mesajları alabilirsiniz.

Aday Memurluk Eğitimi

  1. Temel Eğitim 12 ders
  2. Hazırlayıcı Eğitim 18 ders olmak üzere

2 grup eğitimden oluşmaktadır.

Eğitimler ardışık olarak uygulanır.

İlk olarak Temel Eğitime başlanır. Yeterli katılım sağlayan kursiyerler İl Sağlık Müdürlüklerimizin yaptığı gözetimli sınavdan başarılı olduktan sonra Hazırlayıcı Eğitim başlatılır.

Hazırlayıcı eğitimde yeterli katılım sağlayıp İl Sağlık Müdürlüklerimizin yaptığı sınavda başarılı olan kursiyerler Aday Memurluk Eğitim sürecini bitirmiş olurlar.

Aday Memurluk Eğitiminde Temel Eğitim süresi mevzuat gereği 10 günden az, bir aydan fazla olamaz.

Bu nedenle derslerinizi en az 10 gün süresince takip ederek çalışınız.

10 gün sonunda kurs süreniz yeterli olarak görünecektir.

Değerli Kursiyerimiz

Her dersi 20-30 vb dk okuyarak toplamda asgari 1 saat düzeyinde okuyunuz. Okuma aralarında dersi kapatınız.

Örneğin: Bir dersi 20-30 dk öğleden önce okuyup kapatınız.

Öğleden sonra kaldığınız yerden 20-30 dk daha okuyunuz. Dersi kapatıp sayfayı yenilediğiniz de o dersin yeterli hale geldiğini görebilirsiniz. Dersleri 5, 10 dk da okusanız toplam süreye dahildir. Okumaya ara verdiğinizde ders sayfasını kapatınız, açık bırakmayınız.