Eğitim Program Detayı

Aday Memur Temel Eğitim Programı

Aday Memur Eğitimleri :

Aday Memur Eğitimleri kamu kurumlarında göreve yeni başlayan personelin çalıştığı kuruma, uyumu, oryantasyonu amacı ile yapılmaktadır. Aday Memur Eğitimleri Temel Eğitim ve Hazırlayıcı Eğitim olmak üzere iki aşamalıdır.

Temel Eğitim Mevzuatı - Yönetmelik :

Eğitim konuları, temel ve hazırlayıcı eğitimin uygulanması, yürütümü, sınav esasları, eğitim sonrası staj işlemleri gibi konular tüm kamuda olduğu gibi bakanlığımızda da ilgili mevzuat çerçevesinde belirlenmiştir.

Sağlık Bakanlığı Aday Memurlarının Yetiştirilmelerine İlişkin Yönetmelik

Eğitimler bu esaslara göre Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim Sertifikasyon Daire Başkanlığı, Uzaktan Eğitim Birimi ve İl Sağlık Müdürlüklerimiz ile birlikte Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden uzaktan eğitim yöntemine uygun olarak yürütülmektedir.

Kursiyerlerin Uzaktan eğitim sistemine tanımlanması, katılımlarının takibi, soru ileten kursiyerlerin sorularının sistem üzerinden cevaplanması, kursiyerlerin sistem üzerinden takip ettikleri derslerin, okumaların katılım olarak raporlanması gibi uzaktan eğitim faaliyetleri ilgili merkezi birim tarafından yapılmaktadır.

İl Sağlık Müdürlüklerine sağlanan katılım raporlarına göre yeterli katılım sağlayan kursiyerlerin sınavları İl Sağlık Müdürlüklerimizce yapılmaktadır.

Temel Eğitim Dersleri :

Temel Eğitim 12 dersten oluşmaktadır.

Kurs Bilgileri

Ders takipleri sırasında adaylar tarafından dikkat edilmesi gereken hususlar
  • Derslerinizi takip ettikten sonra ders yeterliliğinizin güncellenmesi için elektronik dersi kapatıp eğitim sayfanızı yenileyiniz.
  • İnternet kesintisi olduğu durumda ders takip süreniz durmaktadır. Sistemden çıkış yapıp tekrar giriniz.
  • Aynı anda birden fazla ders açmayınız, sistem otomatik olarak girdiğiniz süreyi donduruyor.
  • Ders sayfanızda 20, 30 dk da olsa dersi aktif okumaya özen gösteriniz. Açık bırakıp gittiğiniz durumda bir süre sonra sistem fark edip girdiğiniz süreyi durdurmaktadır.
  • Eğitime her gün girmek zorunda değilsiniz. Fırsatınız olduğu anlarda derslerinizi okuyabilirsiniz.
  • Bir dersin başından kalkmadan 1 saat okumak zorunda değilsiniz, okumalarınızın toplam süresinin 1 saat olması yeterlidir.
  • Eğitime giriş ASGARİ 10 gündür dilerseniz 10 günden fazla da girebilirsiniz.
  • Aday Memur Eğitimlerinde canlı ders bulunmamaktadır; Dersler asenkron - e-öğrenme elektronik ders formatındadır.